W czym może Tobie pomóc ortopeda w Poznaniu?

Ortopeda Poznań

Ortopedów z roku na rok przybywa – w każdym mieście otwierają się nowe gabinety. Jest to związane z dużym zapotrzebowaniem – zarówno ortopedzi, jak i fizjoterapeuci mają ręce pełne roboty. W czym w takim razie może pomóc ortopeda w Poznaniu? Przy jakich problemach może Tobie pomóc? Zapraszamy do lektury tekstu.


Rekonstrukcja powypadkowa

Wypadków jest coraz więcej – nie mówimy tu tylko o  wypadkach komunikacyjnych na drogach, ale również o tzw. zdarzeniach losowych.Jest brzydka pogoda, śnieg, niekorzystne warunki na drodze. O wypadek naprawdę nie trudno. Lekarz ortopeda pomaga w rekonstrukcji kończyny. POmaga pod względem praktycznym, ale też po zdjęciu gipsu proponuje wsparcie odpowiedniego rehabilitanta. Jak wiemy regularne ćwiczenia po złamaniu to podstawa – pomaga wrócić do formy.

Wsparcie przy niepełnosprawności

Ortopeda pomaga także osobom z niepełnosprawnością. Osoby niepełnosprawne chcą żyć i funkcjonować normalnie, bardzo często ich jakość życia podwyższa pomoc operacyjna. Kilka operacji, odpowiednia rekonstrukcja uszkodzonych mięśni lub kości potrafią zdziałać wiele. LIczba przeprowadzonych operacji i ich charakter zależy indywidualnie od każdego przypadku – nie ma tak naprawdę reguły. Oczywiście – operacja to nie wszystko. Nigdy nie przyniesie ona rezultatów bez regularnej i właściwie dobranej rehabilitacji. Z tego też powodu ważne jest szerokie spojrzenie na problem danego pacjenta – współpraca na linii fizjoterapeuta i ortopeda. Wszystko to dla dobra pacjenta.

Pomoc ortopedy z Poznania przy problemach z kręgosłupem

Ortopeda Poznań
Kłopoty z kręgosłupem ma wielu z nas – nie jest to mały problem. Brak ruchu, siedząca praca. Niestety, to wszystko pozostawia duży ślad na naszym organiźmie. Ortopeda może sprawdzić stan naszego kręgosłupa, zalecić wspomagające działanie.  Odczuwasz ból w kręgosłupie? Nie zwlekaj z wizytą – nawet drobny, nieznaczący z pozoru ból może mieć poważniejsze konsekwencje. Nieleczony ból (szczególnie w okolicy lędźwiowej) może prowadzić chociażby do przepukliny kręgosłupa. Czy naprawdę chcesz ryzykować?

Przeszczep komórek macierzystych szansa dla wielu chorych

Ortopedzi coraz częściej w swojej ofercie mają przeszczepy komórek macierzystych.Ta forma wsparcia daje nadzieję: szczególnie osobom bardzo chorym – walczącym z dystrofią mięśni czy mózgowym porażeniem dziecięcym. Przeszczep nie należy do tanich – każdy zabieg to drogi i kosztowny wydatek. Warto jednak nad nim pomyśleć, jeśli chcemy sobie lub komuś z naszych bliskich poprawić jakość życia.

Zobacz także