Piękne paznokcie każdego dnia

Pilniki kosmetyczne

Dłonie są naszą wizytówką. Często się mówi, że patrząc na dłonie, możemy wywnioskować, jaką kto jest osobą czy czym zajmuje się w codziennym życiu. Dłonie jako nasza wizytówka powinny być zatem zadbane, czyste. Dotyczy to zarówno skóry, jak i paznokci. Pielęgnacji paznokci jest bardzo ważna. Możemy o nie dbać samodzielnie lub udając się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Jeśli decydujemy się na samodzielną pielęgnację, należy korzystać ze specjalistycznych narzędzi. Jakich? O tym poniżej. Zapraszamy do lektury artykułu.

Zdrowe paznokcie. Jak uzyskać taki efekt?

Marzeniem wielu z nas są mocne, zdrowo wyglądające paznokcie. Niestety, nie każdy ma takie paznokcie. Płytka paznokcia często lubi się rozdwajać, łamać, być krucha, matowa, zrogowaciała. Czy jest to spowodowane? Bywa, że to wina niedoboru pewnych witamin w organizmie. Zdarza się jednak też, że jest to spowodowane stosowaniem niewłaściwych kosmetyków i narzędzi. Płytka paznokcia jest delikatna, dlatego dobór lakierów, odżywek i pilników kosmetycznych jest niezwykle istotny. Podsumowując, kluczem do zdrowych i ładnych paznokci są: odpowiednia gospodarka witaminowa w naszym organizmie, używanie sprawdzonych kosmetyków i narzędzi kosmetycznych (pilników, cążków i wielu innych).

Pilniki kosmetyczne

Wybieraj dobre pilniki do paznokci

Rozpoczynając przygodę z paznokciami, musimy zaopatrzyć się w kilka narzędzi. Wybór pilników to czynność, od której powinniśmy zacząć. Na rynku można znaleźć dużą liczbę hurtowni, która specjalizuje się w sprzedaży pilników. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Po pierwsze to do jakiego rodzaju płytki szukamy pilniczka. Wyróżnia się pilniki do żelu, akrylu, naturalnej płytki. Różnią się między sobą gradacją. Zbyt ostre i twarde uszkodzą naturalną powierzchnię, natomiast miękkie nie poradzą sobie z twardym akrylem czy żelem.

Jako jedne z wytrzymałych pilników polecane są pilniki marki Nail4U. Proponują trzy profesjonalne serie: Basic, Color, Premium. Wszystkie są wyjątkowe mocne, idealne do trudnych prac na płytce oraz naturalnych paznokci. Posiadają efektowne zdobienia, są wygodne w użyciu. Seria Basic to jednorazowe pilniki. Odznaczają się dużą higieną użytkowania.

Kupując pilniki i bloki polerskie, szukajmy sprawdzonych hurtowni. Nie niszczmy płytki paznokci poprzez nieodpowiednie narzędzia i kosmetyki.