Praca sezonowa w okresie wakacyjnym

kobieta sprzedajaca w budce z lodami

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jest to czas wypoczynku, ale i nie tylko. Podczas wakacji otwartych jest wiele budek, szczególnie przy plażach, gdzie sprzedawane są lody, gofry czy pamiątki. Lato to również czas, kiedy wiele osób podejmuje pracę sezonową. Miejsc do pracy jest wiele, niestety z roku na rok coraz bardziej brakuje rąk do pracy. Kto i gdzie najczęściej zatrudnia się podczas wakacji w miejscach sezonowej pracy?

Wakacje – wiele ofert sezonowej pracy

Wakacje to czas, kiedy możemy wypocząć i oderwać się od codzienności. Bardzo często podczas wakacji jeździmy nad jezioro czy wybieramy się na dłuższy urlop na wakacje. Właśnie tam wiele osób może znaleźć pracę, którą wykonuje tylko w sezonie letnim. Praca Nowa Sól zaczyna się zazwyczaj w maju, a kończy pod koniec sierpnia.

  • Praca w budkach przy plaży i jeziorach – tej pracy podejmuje się wiele osób, szczególnie młodych, którzy zamierzają dorobić sobie podczas wakacji. Praca ta niestety wiąże się z pracą na zmiany i do późnych godzin. Często jest to ciężka praca w gorących pomieszczeniach. Pracę można znaleźć w budkach z lodami, goframi, jedzeniem, pamiątkami czy akcesoriami do kąpieli.

kobieta sprzedajaca w budce z lodami
Wakacje to również czas żniw i zbiorów owoców i warzyw. Na wsiach rolnicy pracują pełną parą, również i w tym sezonie przydają się każde ręce do pomocy.

  • Praca w gospodarstwie – praca to polega najczęściej na zbiorze owoców i warzyw. Praca ta również jest ciężka, bo niekiedy wysokie temperatury nie odpuszczają, a zbiory należy zebrać. Coraz częściej poszukiwani są pracownicy tymczasowi Zielona Góra. Przedsiębiorcy decydują się na zatrudnianie pracowników zza granicy. Dzieje się tak w ostateczności, kiedy nie ma kto wykonywać zbiorów.

mężczyzna zbierający jabłka w sadzie

Lato to czas, kiedy wiele osób wybiera się na dłuższy urlop. Rezerwowane są wtedy hotele oraz domki letniskowe. Oczywiście miejsca takie po każdym wymeldowaniu należy posprzątać, dlatego również w sezonie letni zatrudnianych jest więcej pokojówek.

  • Praca jako pokojówka – praca ta polega na sprzątaniu pokojów hotelowych po każdym wymeldowaniu. Sezon letni to okres, gdzie czasami wszystkie pokoje są zajęte naraz, dlatego do sprzątania potrzebna jest większa ilość osób.

Wakacje to czas odpoczynku, ale dla niektórych również i ciężkiej pracy. Prac sezonowych najczęściej podejmują się osoby młode, jeszcze się uczące. Coraz częściej zatrudniani są również obcokrajowcy.

Zobacz także