Dokumenty dla firm, których działalność jest szkodliwa

zdrowe środowisko na dłoniach człowieka

Stan naszego środowiska powinien być ważny dla każdego z nas. Zanieczyszczone środowisko nie tylko wpływa negatywnie na przyrodę, lecz również i na nasze zdrowie. Dlatego warto więc zastanowić się co możemy zrobić, aby zminimalizować skutki zanieczyszczenia środowiska. Coraz więcej osób włącza się do różnych akcji, które promują ochronę środowiska. Ochrona środowiska nie dotyczy tylko nas, indywidualnych istot ludzkich, ale również wielkich przedsiębiorstw. Dziś skupimy się na pozwoleniu zintegrowanym oraz pozwoleniu na emisje, którym muszą okazać się niektóre przedsiębiorstwa. Poznajmy na czym polegają te dwa dokumenty.

Pozwolenie na emisje Poznań – na czym polega?

Pozwolenie na emisje to inaczej pozwolenie na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza. Pozwoleniem takim powinna się okazać każda firm lub działalność, która prowadząc działalność emituje gazy i pyły do powietrza. Urządzeniami takimi, które emitują te gazy to kocioły grzewcze, suszarnie bądź chlewnie. Pozwolenie wymagane jest, kiedy emisja odbywa się w sposób zorganizowany, czyli poprzez komin lub przy pomocy wentylacji mechanicznej. Oczywiście są takie przypadki, kiedy wprowadzanie gazów do powietrza mnie wymaga pozwolenia. Pozwolenie takie należy uzyskać przed oddaniem instalacji do użytkowania. Miejscem, gdzie można uzyskać pozwolenie na emisje jest starostwo powiatowe, urząd marszałkowski, regionalna dyrekcja ochrony środowiska bądź urząd dzielnicowy.

 

zdrowe środowisko na dłoniach człowieka

Pozwolenie zintegrowane Poznań – kiedy jest wymagane?

Cel wprowadzenia pozwolenia zintegrowanego jest jeden. Ma ona na celu przede wszystkim zoptymalizować i zminimalizować zanieczyszczenia wprowadzane do środowiska przez przedsiębiorstwa, które ze względu na swoją skalę i działalność mogą powodować zanieczyszczenia środowiska. Takie pozwolenie dotyczy między innymi oczyszczalni ścieków lub wysypiska śmieci. Pozwolenie zintegrowane decyduje o wprowadzeniu gazów lub pyłów do powietrza, o wytwarzaniu odpadów, o poborze wód oraz o odprowadzaniu ścieków do wód lub ziemi.

drzewo które z jednej strony jest zielone a z drugiej jest uschnięte

Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Duże zanieczyszczenia przyczyniają się do powstawania smogu, który niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, a przede wszystkim na nasz układ oddechowy. Dlatego warto zacząć dbać o środowisko już dziś!

Zobacz także