Co robić, aby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem?

proste, śnieżnobiałe zęby

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to wizytówka wielu z nas. Niestety nie każdy może pochwalić się piennym i zdrowym uśmiechem. Warto wiedzieć, co robić, aby nasz uśmiech był nieskazitelnie idealny. Istnieje wiele dolegliwości, przez które bolą nas zęby. Warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody leczenia zębów oraz dlaczego warto o nie dbać.

Skuteczne metody leczenia zębów

Jest wiele metod, którymi leczy się zęby. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Nowoczesne metody leczenia zębów są coraz bardziej skuteczne i coraz mniej inwazyjne. Warto zapoznać się z nowoczesnymi metodami leczenia i sprawdzić, czy nasz stomatolog ma to w swojej ofercie:

  • leczenie kanałowe Poznań – leczenie kanałowe, jak na razie jest jedną z najpopularniejszych metod leczenia zębów. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zmienionego chorobowo fragmentu zęba i korzenia. W miejsce to wstrzykuje się substancję, dzięki której nie ma konieczności wyrywania zęba. Ząb odbudowywany jest od podstaw – czyli od korzenia.
  • Laser – laser używany jest zamiast wiertła. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych możliwe jest usunięcie próchnicy za pomocą lasera. Poprzez sterylizacje w ubytku, zapobiega on ponownemu tworzeniu się próchnicy. Usługa ta jest odpłatna. Ceny są różne w zależności od gabinetu stomatologicznego.
  • Leczenie kanałowe pod mikroskopem – aby leczenie kanałowe było jeszcze dokładniejsze, a wszystkie szczeliny zostały wypełnione używa się do tego lasera. Cały zabieg przeprowadzany jest podczas jednej wizyty.
  • Chipsy – chipsy to inaczej licówka, kora nakładana jest na niezeszlifowany ząb. Licówki nadają zębom odpowiedni kształt i kolor. Cena licówek jest wysoka i różni się w gabinetach stomatologicznych.

proste, śnieżnobiałe zęby

Warto dbać o swoje zęby, ponieważ jeśli zadbamy o nie od samego początku ich stan będzie dobry przez wiele czasu. Próchnica to nie jedyna choroba zęba. Jednak, aby zdiagnozować, jakie leczenie należy podjąć niezbędne są regularne wizyty u stomatologa.

Codzienna higiena zębów, regularne wizyty u stomatologa oraz szybka reakcja podczas bólu to działania, które należy podejmować, aby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem!

Zobacz także