Jakie rolety do mieszkania?

Rolety Mogilno

Aranżacja wnętrza to jeden z ostatnich etapów przed zamieszkaniem. Wymaga ona od nas sporego zaangażowania, poświęcenia czasu i przede wszystkim pomysłu. Inspiracje można czerpać z poradników, a także Internetu, które jest potężną dawką informacji i ciekawych propozycji. Ważnym elementem w każdym pomieszczeniu są przesłony okienne, które mogą przybierać różnorodną postać. Producenci proponują szeroki wybór rolet, plis i żaluzji w oryginalnych kolorach i wzorach. Dowiedz się więcej o ich funkcjonalności i zastosowaniu.

Rolety zaciemniające – must have każdej sypialni

Rolety Mogilno

Rolety spełniają różne funkcje. Część z nich to element dekoracyjny, inne natomiast mają skutecznie chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem. Przesłony, które zaciemniają pomieszczenie, najczęściej wykonane są z grubego materiału, który dodatkowo jest podbity warstwą nieprzepuszczającą światło. Rolety możemy zamówić w dowolnym rozmiarze, kolorze, a także wybrać interesujący wzór.

Rolety zaciemniające powodują, że nawet w dzień w pomieszczeniu jest tak ciemno, jakby była noc. Dlatego idealnie będą do sypialni i pokoju dziecka.

Dlaczego warto kupić plisy?

Plisy polecane są szczególnie do salonu oraz sypialni. Idealnie współgrają one z bardzo popularnym ostatnio stylem skandynawskim. Duże okno, piękna plisa, która nie tylko wycisza pomieszczenie, ale także dodaje mu często niezbędnej przestrzeni. Niejednokrotnie projektanci projektując wnętrza skandynawskie, wybierali do wnętrza białego szarą plisę. Znakomicie to wygląda – przestrzeń nabiera nowej świeżości i przestrzeni. Z drugiej strony jest bardzo eleganckie. Świetnie to wygląda w dużych domach. Plisy warto też zamontować w przytulnej sypialni – wtedy nawet, kiedy chcemy zrobić sobie popołudniową drzemkę, promienie słoneczne nie będą nam przeszkadzały.

Dziś rynek związany z dekoracjami okiennymi jest bardzo duży – mamy w czym wybierać. Możemy inwestować w plisy o tradycyjnych kolorach. Możemy też zdecydować się na coś odważniejszego. Bardzo popularne stają się także różne wzory, motywy. Warto zachować jednak ostrożność. Nie do każdego wnętrza to pasuje. Pamiętajmy, że wystrój salonu zostaje zazwyczaj na dłuższy czas – kilka, a nawet kilkanaście lat i warto go przemyśleć.

Zobacz także