Aranżacja wnętrz – moja życiowa pasja

Aranżacja wnętrz – moja życiowa pasja

W dzisiejszym poście chciałem napisać parę słów o aranżacji wnętrz. Dotychczas pisałem na inne tematy. Opowiadałem o książkach, który mnie odmieniły. Zmieniły moje spojrzenie na świat i wpłynęły na moją wewnętrzną wrażliwość. Teraz chcę napisać coś więcej o mojej prawdziwej, życiowej pasji jaką jest aranżacja wnętrz.

Jak to wszystko się zaczęło?

Od zawsze wyróżniałem się zmysłem artystycznym – lubiłem niebanalne rozwiązania i pomysły. Moja pasja do branży jako takiej zaczęła się od podróży. Jeździłem z rodzicami dużo po świecie – byliśmy nie tylko w Polsce czy Europie, ale także w USA i Japonii. Przyglądałem się z dużym zainteresowaniem różnym kulturom, obyczajom – a także wnętrzom mieszkalnym. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo często różnimy się swoimi przyzwyczajeniami związanymi z wystrojem wnętrz. Te podróże bardzo wiele mi dały. Wiem już, że mieszkanie/dom nie tylko miejsce gdzie wypoczywamy, relaksujemy, nabieramy sił. Mieszkanie to przestrzeń gdzie często przeżywamy najpiękniejsze chwile w gronie najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Z tego też powody bardzo ważny w każdym mieszkaniu jest komfort. Nasze przestrzenie powinny być bardzo ciepłe i przytulne.

 

Aranżacja wnętrz – moja życiowa pasja

Wracając do moich wspomnień podróżniczych. Jako już dwudziestoletni chłopak wróciłem z podróży z rodzicami i pomyślałem sobie, że to jest to co chcę w życiu robić. Ukończyłem niezbędne kursy oraz szkoły. Niezwykły czas – okazja do poszerzenia wiedzy, ale również do poznania kilku naprawdę ciekawych osób, które przede wszystkim zarażają swoją pasją do pracy.

Po wielu stażach i praktykach wreszcie udało mi się zacząć podążać swoją ścieżką. Jestem freelancerem. Od wielu lat zajmuję się projektowaniem wnętrz. Nie mam obaw przed okrywaniem nowych wpływów oraz trendów. Sam w moim mieszkaniu eksperymentowałem z aranżacją przestrzeni. Zaprojektowałem mój salon w stylu skandynawskim. W wyborze odpowiednich rolet pomogła mi firma: http://www.jdsystems.com.pl/. Jeśli chcesz kupić dobre rolety w Poznaniu (plisy, moskitiery lub markizy) zdecydowanie mogą potwierdzić, że jest to właściwe miejsce. Firma zajmuje się też naprawą rolet.

Nie mam granic – obecnie pracuję dla bardzo różnych klientów. Zlecenia przyjmuję od bardzo różnych osób – projektuje wnętrza mieszkalne oraz biurowe. Dzisiaj żyjemy w takich czasach, że nawet z pozoru normalne, klasyczne biuro musi wyglądać dobrze. Miła, przyjazna przestrzeń daje niezbędne przecież poczucie bezpieczeństwa i komfortu pracownikom. Lepiej wykonuje się codzienne obowiązki służbowe w otwartej, miłej, przytulnej przestrzeni. Nowoczesne biura wzbudzają również zaufanie wśród potencjalnych klientów. Kiedy widzimy nowoczesny gabinet i wiemy, że wszystko jest tam na swoim miejscu nabieramy pewności, że mamy do czynienia z grupą prawdziwych, rzetelnych profesjonalistów. Stylowy wygląd biur podkreśla profesjonalizm.

Jeśli chodzi o klientów indywidualnych to trafiam na bardzo różnych. Zdarza się, że klient sam wie czego chce. Ja tylko jestem wtedy realizatorem jego własnych, często bardzo osobistych, autorskich pomysłów. Bywa też tak, że klient liczy na moją pomoc – czeka na podpowiedź chce, abym podpowiedział mu w kwestiach aranżacyjnych. Niekiedy pomoc ma dotyczyć tylko ogólnych kwestii – zdarza się jednak tak, że klient ma problem z wyborem wspomnianych wyżej już przeze mnie rolet. Lubię tak pracować. Każda realizacja ma sens, jest fajnym i naprawdę niezwykłym przeżyciem. Kiedy pracuje nad nowym projektem wiem i czuję, że robię coś naprawdę ważnego.

Zobacz także