Jak wybierać dom opieki?

Dom opieki Toruń

Przychodzi czas, w którym nasi starsi bliscy potrzebują znacznie więcej uwagi i opieki niż dawniej, Często opieka wymaga wiedzy medycznej i okazuje się niemożliwa. Jesteśmy zmuszeni do znalezienia miejsca, które zadba, zaopiekuje się i zapewni profesjonalną pomoc. Jest to ciężka decyzja. Jeśli zdecydujemy się na dom opieki bardzo ważne jest wybranie najlepszego. Jak znaleźć dobry dom opieki dla bliskiej osoby i przygotować ją na pobyt w nim?

Opieka w ośrodku

Każdy dom opieki oferuje całodobową opiekę, w oparciu o profesjonalną pomoc i doświadczenie. Mogą z nich korzystać osoby, które wymagają stałej opieki. Najczęściej domy opieki Toruń kojarzą nam się z osobami starszymi, ale ich podział jest szerszy:

•    domy dla osób w podeszłym wieku,

•    domy dla osób przewlekle chorych,

•    domy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie.

Dom seniora Toruń

Na co warto zwrócić uwagę?

Wszystko zależy od tego, na jaki dom seniora Toruń się zdecydujemy. Najchętniej wybierane są domy prywatne, ponieważ są one znacznie lepiej dostosowane, personel jest dobrze wyszkolony. Jedynym minusem jest ich wyższa cena. Chociaż w publicznych domach opieki wiele wydatków, to wydatki „ukryte”.    

Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z opiniami w internecie na temat wybranych ośrodków. Kolejnym ważnym aspektem będzie wiarygodność ośrodka. Warto sprawdzić czy dom ma uprawnienia do przyjmowania pacjentów. Nie zapomnij także o wysokości miesięcznych opłat oraz sprawdź co w nie wchodzi. Jeśli będziesz miał możliwość obejrzenia ośrodka, to świetnie! Zwróć uwagę na czystość pomieszczeń. Dzięki temu będziesz mógł ocenić czy personel rzeczywiście dba o pacjentów oraz o porządek i czystość. Ostatnimi rzeczami będzie plan dnia oraz godziny odwiedzin. Plan dnia powinien zawierać chociaż minimalną aktywność oraz czas na posiłki, odpoczynek i różne zajęcia czy badania. W przypadku godzin odwiedzin, to najlepiej jeśli będą Tobie odpowiadać.

Zobacz także