Fizjoterapia Kraków i jej rodzaje

Fizjoterapia Kraków

Z fizjoterapii korzystają osoby po wypadkach, złamaniach lub osoby, które zmagają się z przewlekłymi chorobami, bądź wadami postawy, ruchu. Z usług fizjoterapeuty skorzystać można prywatnie lub na NFZ. Jest to lekarz, który pokazuje, jakie ćwiczenia wykonywać, aby polepszyć swoją sprawność fizyczną. Fizjoterapeuta usługi medyczne świadczy nie tylko dla osób dorosłych, ale również i dla dzieci.

Fizjoterapia Kraków – rodzaje

Osoby po złamaniach wykonywały będą inne ćwiczenia niż osoby, które zmagają się na przykład z zanikiem mięśni. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich ćwiczeń i odpowiedniego rodzaju fizjoterapii. Jakie rodzaje fizjoterapii wykorzystywane są do leczenia?

Kinezyterapia jest to terapia ruchem. Ważne, aby przeprowadzana była ona pod okiem specjalisty. Ćwiczenia te powinny przyczynić się do poprawy zdolności motorycznych. Celem ćwiczeń z zakresu kinezyterapii jest usunięcie powstałej z powodu choroby niesprawności fizycznej. Ta forma fizjoterapii świetnie sprawdzi się również dla osób, które zmagają się z bólem kręgosłupa, który spowodowany jest np. długotrwałym siedzeniem przy biurku. Odpowiednio dobrana gimnastyka przyczyni się do odzyskania pełnej sprawności oraz do możliwości samodzielnego wykonywanie czynności.

Fizykoterapia ma działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne. W tym celu wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt. w fizykoterapii wykorzystuje się zjawiska fizyczne, do których zaliczamy: promieniowanie laserowe, pole magnetyczne, prąd, ultradźwięki oraz terapię zimnem. Fizykoterapia pobudza organizm do walki z różnymi stanami chorobowymi. Wykorzystanie tej formy leczenia przyczynia się również do leczenia pomocniczego urazów, których przyczyną może być uprawianie sportu.

Masaż leczniczy – przynosi ulgę oraz relaksuje. Istnieje wiele rodzajów masażu. W gabinetach fizjoterapeutycznych możemy znaleźć ich wiele rodzajów. Ważne jest, aby masaże wykonywane były przez osoby do tego uprawnione, posiadające odpowiednia wiedze i doświadczenie. Regularne wykonywanie masażu przynosi ulgę. Dzięki niemu poczujemy się rozluźnieni, a dolegliwości bólowe znikną.

Zobacz także