Pielęgnacja włosów od podstaw

Monat Gniezno

Włosy to atut wielu kobiet. Ich pielęgnacja jest ważna. Należy o niej pamiętać każdego dnia. Aby włosy były lśniące i zdrowe powinniśmy stosować kosmetyki najwyższej jakości. Na rynku znaleźć możemy coraz więcej kosmetyków i zabiegów, które mają na celu poprawić stan naszych włosów. Dowiedz się, co robić, aby każda kobieta cieszyła się nienagannym wyglądem swoich włosów.

Codzienna pielęgnacja – o czym powinniśmy pamiętać?

Włosy, jak każda inna część ciała wymaga codziennej pielęgnacji. Im więcej czasu i uwagi poświęcimy naszym włosom tym bardziej odwdzięczą nam się zdrowym wyglądem.

  • Odżywianie włosów – po każdym umyciu włosów powinniśmy stosować maski odżywcze i pielęgnujące. W zależności od rodzaju powinniśmy trzymać je odpowiednią ilość czasu.
  • Stosowanie kosmetyków najwyższej jakości – warto zwracać uwagę na jakość kosmetyków do włosów. Wiele z nich jest szkodliwych dla naszej struktury włosa. Zaleca się stosowanie kosmetyków w 100% naturalnych, bez szkodliwych parabenów. Monat Gniezno to jedna z takich linii produktów, które świetnie sprawdzają się.
  • Regularne podcinanie końcówek – regularne wizyty u fryzjera to konieczność. Częste podcinanie sprawi, że nasze końcówki włosów będą zdrowe, a włosy staną się znacznie mocniejsze.
  • Zabiegi pielęgnacyjne w salonach fryzjerskich – każdy salon fryzjerski oferuje zabiegi na włosy. Oferta może różnić się w salonach. Wszystko w zależności od dostępnego sprzętu i produktów.

Monat Gniezno

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne na włosy

Kiedy włosy są w złej kondycji warto wybrać się do fryzjera i skorzystać z zabiegów regenerujących czy pielęgnacyjnych. Oto zabiegi, z których warto skorzystać:

  • Sauna parowa na włosy – jest to zabieg bardzo popularny. Na mokre włosy nakłada się ampułkę odżywczą, a następnie siada pod kopułą, która przypomina suszarkę fryzjerską. Wytwarza się para wodna, która korzystanie wpływa na strukturę naszego włosa.
  • Keratynowe prostowanie włosów – jest to zabieg, który świetnie sprawdza się na włosach mocno zniszczonych, puszących się. Efektem tego zabiegu jest wyprostowanie włosów, dlatego na ten zabieg decyduje się wiele kobiet z kręconymi włosami. Zabieg powoduje, że włosy są wzmocnione w naturalny sposób.
  • Zabieg na włosy z podczerwienią – zabieg ten wykonywany jest za pomocą pielęgnicy. Po umyciu włosów nakładany jest odżywczy preparat, który wprowadzany jest w strukturę włosa za pomocą pielęgnicy. Jest to świetny zabieg, ponieważ nie wysusza włosów.

Zobacz także