Przejdź kursy pierwszej pomocy i pomóż poszkodowanym

młody kierowca pomaga kobiecie siedzącej na ulicy która doznała urazu

Każdy z nas w danej chwili może znaleźć się w sytuacji, kiedy życie lub zdrowie osoby poszkodowanej jest zagrożone. Codziennie słyszymy o wypadkach na drodze i konsekwencjach, jakie za sobą niosą. Warto znać zasady pierwszej pomocy. Mogą one uratować niejedno życie. Nauka takich zasad jest przez nas przyswajana bardzo szybko. Dlaczego? W naszym artykule dowiesz się wielu ciekawych informacji, które dotyczą pierwszej pomocy oraz co wspólnego mają zasady BHP i pierwsza pomoc.


Pierwsza pomoc Poznań – naucz się podstawowych zasad!

Jesteś pierwszą osobą, która znajduje się na miejscu wypadku, gdzie są ranni. Co robisz? Czujesz strach? Kursy pierwszej pomocy nauczą cię, jak postępować w przypadku znalezienia się w sytuacjach, gdzie osoby poszkodowane potrzebują bezwzględnej pomocy. Jeśli znasz podstawowe zasady pierwszej pomocy, to gwarantuję, że podczas znalezienia się w takiej sytuacji czujesz się przede wszystkim pewnie i wiesz co masz robić.

młody kierowca pomaga kobiecie siedzącej na ulicy która doznała urazu

Jak prowadzone są kursy pierwszej pomocy Poznań?

Kursy pierwszej pomocy są bardzo ciekawe, a wiedza na nich przekazywana jest łatwo przez nas przyswajana. Wszystko dzięki programowi zajęć. Zajęcia podzielone są na wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne. To, co przekazywane jest zajęciach teoretycznych wykonuje się później na zajęciach praktycznych.

Czego można nauczyć się podczas takich zajęć?

Zajęcia te trwają zazwyczaj kilkadziesiąt godzin. Wszystko w zależności od zakresu omawianego materiału. Najczęściej podejmowanymi zagadnieniami na kursach są: resuscytacja i reanimacja, oparzenia, odmrożenia, zadławienia, złamania, omdlenia oraz epilepsja. Na zajęciach praktycznych ćwiczenia wykonuje się na manekinach.

pierwsza pomoc mężczyźnie który zemdlał na ulicy

Jaki związek ma BHP i kursy pierwszej pomocy?

Często kursy pierwszej pomocy kojarzą nam się ze szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Dlaczego? Powodem może być to, że podczas przekazywania zasad BHP pracownikom omawiane są również zasady pierwszej pomocy.  Wiedza na ten temat koniecznie musi przekazana być każdemu pracownikowi.

Nasza świadomość na temat udzielania pierwszej pomocy może sprawić, że będziemy czuć się pewnie w działach, jakie podejmiemy, aby komuś pomóc. Warto więc chociaż raz w życiu przejść kursy pierwszej pomocy, aby podczas znalezienia się w trudnej sytuacji poradzić sobie skutecznie.

Zobacz także