Polska – jakie miasta warto zwiedzić?

Zabytek zadbany - Wawel.

“Cudze chwalicie, swojego nie znacie!” – być może zdanie oklepane, ale bardzo prawdziwe. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na  wakacje w ciepłe kraje: Grecja,Egipt, tereny afrykańskie – świat tak naprawdę jest dla nas otwarty. Nie ma ograniczeń.warto jednak zwrócić uwagę na piękne miasta w naszym kraju – przyjeżdża do nas wielu turystów – zachwycają się oni wyjątkową architekturą i regionalną kuchnią. My sami jednak często nie potrafimy docenić tego co mamy na wyciągnięcie ręki.Jakie miasta w Polsce warto odwiedzić?


Warszawa – piękna stolica Polski

Warszawa – korki, tłumy, pęd za karierą i zawodowym sukcesem. Nie tylko. To także urokliwe parki, wiele miejsc i terenów zielonych, gdzie można odpocząć. To wreszcie ulice i miejsca nawiązujące między innymi do takich wydarzeń jak Powstanie Warszawskie – Warszawa to kawał historii związanej z walką o odzyskanie wolności i niepodległości kraju. Warto pojechać turystycznie  do Warszawy,spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy, a nie tylko z pozycji wszechobecnej gonitwy. Zapewniamy, że warto.

Wrocław – tętniące życiem miasto mostów

Wrocław to kolejne miasto, które warto zwiedzić. Często przez swój klimat porównywane do Krakowa.Tutaj jednak czuć więcej studenckiego życia.  Wrocław żyje, żyje szczególnie nocą – restauracje, knajpki. W wielu miejscach nie ma szans, aby wejść i coś zjeść bez wcześniejszej rezerwacji. Piękne, stylowe lampy i mosty doskonale oświetlają miasto i dodają mu prawdziwego uroku.

Kraków – z wycieczką na Wawel

Kraków miasto Wawelu – ściśle związane z historią, ale również sztuką. To właśnie tu żyło i żyje bardzo wielu artystów. Spacer po centrum Krakowa, dzielnica żydowska – wszystko to sprawia, że będąc tu poczujesz niesamowitą atmosferę. To także miasto, gdzie znajdziesz nie jeden zabytek zadbany.

Zabytek zadbany - Wawel.

Trójmiasto – w stronę morza

Nie możemy oczywiście zapomnieć o Trójmieście. Trzy miasta – Gdańsk, Sopot, Gdynia.Tak inne, a zarazem tak bliskie. Gdynia jest przede wszystkim miastem portowym, warto zobaczyć stare stocznie i porty. Porty naprawdę wyglądają wciąż niesamowicie – sprawiają, że Trójmiasto jest jedyne w swoim rodzaju, jest niepowtarzalne. Wieczorem można usiąść w jednej z pobliskich kawiarni, których tutaj nie brakuje.

Miasta, które warto odwiedzić w naszym kraju można wymieniać długo: Poznań, Olsztyn, Toruń, Sandomierz… Nasz kraj jest pełen urokliwych miejsc. Warto dać mu szansę.