Kuchnie świata – gdzie zjemy najsmaczniej?

polskie danie kotlet schabowy

Każdy z nas lubi sobie dobrze zjeść, jednak nie wszyscy lubią takie same smaki. Są osoby, które lubią bardziej słodkie dania, inne słone, a jeszcze inni bardzo ostre. Każdy wybiera kuchnię podług własnych upodobań. Kiedyś można zjeść było tylko dania z kuchni polskiej, czyli bigos, bitki i rosół. Dziś coraz więcej osób gustuje smakach kuchni świata. Bardzo popularna jest kuchnia włoska, gdzie popularnym daniem jest pizza Wilda czy spaghetti, a także kuchnia japońska, gdzie serwowane jest sushi, czyli surowa ryba. Oto przykłady kuchni świata i dania, które się w niej podaje.

Kuchnia polska – najsmaczniejsza, bo domowa!

Potrawy kuchni polskiej uchodzą za treściwe i niezdrowe, z dużą ilością tłuszczu. Jednak kuszą swym bogatym repertuarem smaków. Polskie potrawy zachwycają nawet najbardziej wymagających smakoszy. Często kojarzonymi potrawami z kuchnią polską są pierogi z serem albo kotlety schabowe z ziemniakami i kiszoną kapustą, bigos, żurek, grochówka, grzybowa i wiele innych pysznych potraw.

polskie danie kotlet schabowy

Kuchnia włoska – pizza i makarony dla każdego!

Smaki kuchni włoskiej lubi prawie każdy, a popularność zyskała sobie dzięki wysokiej jakości produktom, własnoręcznym sposobie wykonywania potraw oraz niepowtarzalnym smakom i aromatom. Kuchnia włoska opiera się na szerokiej gamie warzyw i przypraw, takich jak tymianek, oregano, bazylia i rozmaryn. Większość z nas kojarzy kuchnie włoską z makaronem, wykonywanym na wiele sposobów, jednak najbardziej znana jest pizza Jeżyce.

pizza wloska

Kuchnia japońska – surowa ryba hitem współczesnej kuchni!

Charakterystyczne w tej kuchni jest użycie ryb, które je się również na surowo, owoców morza, w tym wodorostów oraz warzyw. Na pewno każdemu kuchnia japońska kojarzy się z sushi. W kuchni japońskiej używa się bardzo mało przypraw, powoduje to docenienie czystego smaku składników. Stąd wzięła się tradycja jedzenia surowych ryb i owoców morza, których dodatkiem jest ryż i sos sojowy. Japońska kuchnia spełnia wszystkie współczesne wymagania kulinarne, bo jest szybka, prosta i niskokaloryczna, dlatego też ma tak wielu zwolenników.

sushi

Coraz więcej otwiera się w Polsce restauracji, które przygotowują kuchnie różnego świata. Najczęściej spotykane są kuchnie włoskie i japońskie. Jednak coraz częściej ludzie sięgają po smaki z dalekich, nieznanych zakamarków świata.

Zobacz także