Dobry baner – jakie cechy musi posiadać?

Baner reklamowy - skuteczna promocja firmy, produktu.

Nie od dziś wiadomo, że dobra reklama dźwignią handlu. Inwestujemy coraz więcej w reklamę internetową. Internet daje szerokie możliwości jeżeli chodzi o promocje firmy.To tutaj najczęściej szukamy informacji o usługach – blogi, wyszukiwarka,media społecznościowe. Wciąż jednak bardzo dobrze sprawdzają się banery. Jakie cechy musi posiadać dobry baner, aby przykuł uwagę? Czym się koniecznie musi wyróżniać?

Kolorystyka ma znaczenie – kupuj dobre banery w Mogilnie

Przede wszystkim ważna jest kolorystyka. Baner z jednej strony musi przyciągać wzrok, z drugiej być miły dla oka. Banery często stoją lub wiszą w okolicach dużego, wzmożonego ruchu samochodowego – baner nie może być za bardzo jaskrawy, ponieważ może utrudniać koncentrację za kierownicą. Wiele firm produkujących między innymi banery w Mogilnie dba o wysoką jakość wykonania. Podczas produkcji producent korzysta z najwyższej jakości farb, które są odporne na negatywne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Baner też musi być też drukowany przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Litery muszą być widoczne, odpowiednio duże, tak aby nawet z dużej odległości baner był zauważalny.

Baner reklamowy - skuteczna promocja firmy, produktu.

Chwytliwy opis

Istotny jest też chwytliwy napis, który zmotywuje do tego, że zainteresujemy się daną marką. To co napiszemy na banerze ma znaczenie – jesteśmy wzrokowcami, zwracamy uwagę na to co się znajduje na danym banerze. Musi on mieć jasny, krótki, treściwy przekaz. Baner to bowiem tzw. “szybka reklama”. Kierowca, przechodzień nie będzie mógł pozwolić sobie na czytanie długich treści. Warto skorzystać ze wsparcia copywritera, który pomoże wymyślić hasło, które przykuje uwagę i sprawi, że zatrzymamy się przy banerze na dużej.

Miejsce ma znaczenie

Ważne jest także miejsce, gdzie postawimy dany baner. Powinien być on w miejscu widocznym, w miejscu, gdzie będziemy mieli okazję “rzucić okiem” na niego. Z jednej strony powinien być w miejscu zauważalnym,z drugiej nie przeszkadzać w normalnym przebiegu ruchu drogowego. Firmy produkujące banery i medale w Mogilnie mają nie tylko wiedzę dotyczącą technik druku, ale również na pewno chętnie doradzą w kwestii znalezienia właściwego miejsca na baner – im większa liczba osób, która przechodząc w danym miejscu go zobaczy, tym lepiej. Tylko przy oszacowaniu dużej liczby odbiorców tworzenie banerów ma sens.

Zobacz także